تاکید رئیس‌جمهوری بر اتصال ریل بنادر گیلان و توسعه مبادلات با کشورهای اوراسیا

پایگاه خبری افق و اقتصاد- رئیس‌جمهوری در جریان بازدید از منطقه آزاد انزلی، بر لزوم تسریع در اتصال ریل به مجتمع بندری کاسپین و انزلی به همراه خرید کشتی‌های رورو به‌منظور توسعه مبادلات با کشورهای اوراسیا تاکید کرد.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز جمعه در جریان این بازدید، از امکانات و زیرساخت های موجود در منطقه آزاد انزلی به ویژه اسکه رو رو در حال ساخت، بخش سینی دوار که محل اتصال راه آهن به بندر می باشد، برج مراقبت بندر کاسپین و مسیر در حال احداث خط ریلی در محدوده منطقه بازدید به عمل آورد.

رئیس‌جمهوری در جریان دیدار یاد شده، بر لزوم سرعت بخشی به طرح اتصال مجتمع بندری کاسپین و بندر انزلی به خط ریل سراسری در ایستگاه پیربازار رشت تأکید کرد و اظهار کرد: علاوه بر این مهم، خرید کشتی های رو رو باید در دستور کار قرار گیرد تا شاهد رونق هر چه بیشتر کریدو رشمال-جنوب و توسعه مراودات با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر باشیم.

وی با صدور دستوری، استاندار گیلان را مسوول رفع مشکلات تقسیمات کشوری ایجاد شده در مسیر بهره برداری از سومین شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی نمود و در برابر درخواست مطرح شده از سوی دکتر سعید محمد، در ارتباط با تودیع ۲ مرحله ای مالیات بر ارزش افزوده از سوی فعالان اقتصادی منطقه، دستور بررسی ابهامات موجود جهت اصلاح این قانون را صادر نمود.

گفتنی است در جریان این بازدید دکتر سعید محمد، مشاور رئیس‌جمهوری و دبیرشورایعالی مناطق آزاد، دکتر اسدا…عباسی استاندار گیلان، آیت ا….رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا