تمهیدات وزارت بهداشت برای چهلمین جشنواره فیلم فجر

پایگاه خبری افق و اقتصاد- سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‎رسانی وزارت بهداشت برنامه‌های این وزارتخانه در خانه چهلمین جشنواره فیلم فجر را تشریح کرد.

مهندس محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‎رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در پی واکسیناسیون سراسری که صورت گرفته، شرایط برای برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر در سراسر کشور میسر شده است، اظهار کرد: چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور ناظران و اعضای وزارت بهداشت و با همراهی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و با رعایت کامل پروتکل‎های بهداشتی برگزار می‎شود.

وی با اشاره به اینکه در خانه جشنواره سه مکان اصلی در نظر گرفته شده است تا وضعیت سلامت مهمانان جشنواره مورد بررسی قرار بگیرد، توضیح داد: در ورودی خانه جشنواره، ناظران وزارت بهداشت حاضر هستند تا از نزدیک بر شرایط میهمانان نظارت داشته باشند.

هاشمی تصریح کرد: از آنجایی که ممکن است در سویه‌های جدید کرونا برخی علائم پنهان باشند، در همین راستا علاوه بر تب سنجی، شرح حالی از میهمانان پرسیده می‌شود و درصورتی که فردی وضع مشکوک داشته باشد، تست PCR  گرفته می‌شود و اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد از ورود وی به خانه جشنواره جلوگیری خواهد شد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‎رسانی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه همچنین در ضلع غربی خانه جشنواره نیز فضایی در نظر گرفته شده است که تمامی اقلام بهداشتی از جمله ماسک و الکل با حضور نمایندگان و پرستارها عرضه خواهد شد، گفت: در فضای بیرونی خانه جشنواره هم ماسک، الکل و… در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد تا اقلام بهداشتی در تمامی اوقات در اختیار مهمانان جشنواره قرار داشته باشد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی عنوان کرد: پرستاران و کادر درمان پشتیبان نیز به شکل دائمی در محیط خانه جشنواره حضور خواهند داشت تا در صورت نیاز نسبت به انجام درمان پیشگیرانه میهمانان اقدام کنند. ۱۲ پرستار و یک پزشک این تیم پشتیبان را تشکیل می‌دهند و به صورت شیفت‌بندی شده در موقعیت خانه جشنواره حضور خواهند داشت.

هاشمی در پایان بیان کرد: تیم واکسیناسیون وزارت بهداشت نیز در روزهای جشنواره و از ساعاتی قبل از شروع مراسم‌ در خانه جشنواره در فضای بیرونی برج میلاد حاضر هستند تا دز سوم واکسن را برای عوامل اجرایی جشنواره و همچنین میهمانان تزریق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا