نماینده اسفراین: برخی داروها ۶۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است

پایگاه خبری افق و اقتصاد- نماینده اسفراین در مجلس با بیان اینکه وضع دارو در کشور بسیار نامناسب است، عنوان کرد برخی از داروهای تولید داخل ۶۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است؛ وزیر بهداشت قبل از اینکه مجلس او را استیضاح کند، استعفا دهد.

امان‌الله حسین پور در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) در تذکری به وزیر بهداشت گفت: وضع دارو در کشور بسیار نامناسب است؛ چرا این وضع پیش‌بینی نشد؟ حال بیماران و سلامت مردم شوخی بردار نیست. برخی از داروهای تولید داخل ۶۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است، متاسفانه آقای وزیر توان ساماندهی ندارد. پس قبل از اینکه مجلس شما را استیضاح کند، استعفا دهید.

وی همچنین بیان کرد: درمان کشور، وضع نامناسبی دارد. طرح دارویاری را اجرا کردیم تا وضعیت بهتر شود اما با ناکارآمی و نبود نظارت بهتر نشد.

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به وزیر آموزش و پرورش گفت: شما توان پرداخت حقوق فرهنگیان را ندارید، رتبه‌بندی و تعیین تکلیف نیروهای غیررسمی اجرایی نشد و پاداش پایان خدمت فرهنگیان را هم پرداخت نکردید.

حسین پور وضع دامداران را بسیار نامناسب دانست و گفت: اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند سال آینده قیمت گوشت بالای ۳۰۰ هزار تومان می‌شود پس تمهیدات لازم اندیشیده شود. این را هم بدانید که صادرات، دامدار کارت و خرید تضمینی به کار نیامد؛ به این وضعیت رسیدگی کنید.

وی در پایان در تذکری به وزیر ورزش و جوانان گفت: شما انسان بدقولی هستید و همه فدراسیون‌ها از شما ناراحتند؛ شما قول دادید که ورزش های بومی و محلی مورد توجه قرار گیرد اما این اتفاق نیفتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا