اقتصاد چین حلزونی شد

پایگاه خبری افق و اقتصاد – یک نظرسنجی نشان داد که فعالیت خدمات چین در ماه آوریل برای چهارمین ماه رشد کرد، زیرا کسب‌وکارها به روند تقاضا و تولید پیش از همه‌گیری بازگشتند؛ البته سرعت آن کند شده بود.

شاخص مدیران خرید خدمات اس‌اندپی گلوبال در آوریل به ۵۶.۴ رسید که ماه قبل ۵۷.۸ درصد بود و این ارقام سرعت کمتر را نشان داد. تحلیلگران هشدار می‌دهند که این شتاب می‌تواند تسهیل بهتری داشته باشد زیرا مصرف داخلی هنوز به طور کامل بهبود نیافته است و حمایت سیاستی بیشتری نیاز دارد.

بروس پانگ، اقتصاددان ارشد در Jones Lang LaSalle گفت که مصرف به حمایت و محرک‌های سیاستی بیشتری نیاز دارد زیرا رشد سود شرکت‌ها، درآمد افراد و درآمد مالی همگی از رشد اقتصادی در سه ماهه اول عقب مانده است.

اقتصاد چین در سه ماهه اول با سرعتی سریع‌تر از حد انتظار رشد کرد زیرا کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان محدودیت‌های سختگیرانه کووید را کنار گذاشته بودند اما دومین اقتصاد بزرگ جهان با فعالیت قوی در خدمات و انقباض در تولید با بهبودی نابرابر و مشکلات مداوم مواجه است.

داده‌های دولتی نشان داد که گردشگری چین در تعطیلات پنج روزه اول ماه مه به سطح قبل از کووید بازگشته است زیرا سفرهای داخلی بیش از دو سوم نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

تحلیلگران اظهار کردند که اقتصاد در سه ماهه دوم به بهبودی خود ادامه خواهد داد اما با سرعت کمتری خواهد بود. فعالیت تولیدی شرکت‌های خدماتی بررسی شده و سفارشات جدید از جمله سفارش صادرات جدید برای چهارمین ماه متوالی در ماه آوریل افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا