اینجا خنک ترین شهر ایران است

پایگاه خبری افق و اقتصاد – بر اساس داده‌های سازمان هواشناسی کشور، در حالی‌ که شاهد دمای بالای ۴۰ درجه در جنوب کشور هستیم، اردبیل با ۱۷ درجه سانتی گراد طی ساعات گذشته به عنوان خنک‌ترین شهر کشور بوده است.

مسافران و گردشگران در اردبیل یکی از خاطره انگیزترین روزهای سال را گذراندند. چه خوب است روز خود را با هوای خنک و بارانی شروع کنی در حالیکه در مرداد ماه، وسط تابستان، گرم‌ترین فصل سال قرار داری و اگر در جایی غیر از اردبیل به خصوص جنوب کشور بودی، از شدت گرما باید به دنبال راهی برای خنکی می‌گشتی.

بر اساس داده‌های سازمان هواشناسی، اردبیل با دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد به عنوان خنک‌ترین شهر ایران در طی ساعت‌های اخیر بوده و در حالی که سایر استان‌های کشور به خصوص استان‌های جنوبی با تجربه دمای بین ۴۰ تا ۵۰ درجه یکی از گرم‌ترین روزهای سال را تجربه می‌کنند ییلاق شهر ایران از صبح امروز شاهد هوای ابری و بارش باران در برخی از مناطق استان بود.

آخرین بروزرسانی وضع هوای کشور نشان می‌دهد در حالیکه اکثر استان‌های کشور دمای بالای ۳۰ درجه را تجربه می‌کنند و اهواز نیز با دمای ۴۶ درجه گرم‌ترین مرکز استان در طی ساعت‌های گذشته بوده؛ اردبیل با دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد و هوای مه آلود، ابری و بارانی به عنوان خنک‌ترین شهر کشور در گرم‌ترین روزهای تابستان ۱۴۰۲ است.

آب و هوای مطلوب و خنک در استان اردبیل یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد این منطقه است که سبب شده به یکی از قطب‌های گردشگری در منطقه تبدیل شود و هر ایرانی که به دنبال آب و هوای خنک و گاها سرد در ساعات پایانی روز در تابستان‌های گرم و خرما پزان جنوب کشور باشد می‌تواند با حضور در اردبیل از آب و هوای خنک در این منطقه لذت ببرد.

خنکی هوا و بارش باران در صبح امروز جلوه ویژه‌ای به شهر اردبیل به خصوص مناطق گردشگری هم‌چون دریاچه شورابیل، پارک معلم و … داد و گرچه مسافران و گردشگران مستقر در چادرهای مسافرتی در مجموعه گردشگری شورابیل و سایر تفرجگاه‌ها از کاهش دما و باران خفیف غافلگیر شدند اما روزی خاطره انگیز و دل پذیری را در هوای خنک اردبیل تجربه کردند.

بر اساس پیش بینی هواشناسی استان اردبیل، طی امروز (یکشنبه) و فردا (دوشنبه) جو استان دست‌خوش تغییرات جوی شده و آسمان نیمه‌ ابری تا ابری در بیشتر ساعات حاکم خواهد شد.

با کاهش دمای هوا در برخی مناطق استان اردبیل بارش باران به‌ صورت رگبار ادامه خواهد یافت، اغلب این ناپایداری‌ها برای مناطق مرکزی و جنوبی استان پیش‌بینی شده است.

هم‌اکنون هوای اردبیل مه‌آلود، بارانی، نیمه‌ ابری تا ابری و همراه با وزش باد بوده و سرعت باد به ۳۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

طبق پیش بینی هواشناسی استان، بارش خفیف باران تا ساعاتی در بیشتر مناطق استان اردبیل ادامه خواهد داشت، فردا به تدریج از تراکم ابرها کاسته شده و آسمانی نیمه‌ ابری تا ابری همراه با مه رقیق حاکم خواهد بود و بارش باران خفیف نیز دور از انتظار نیست.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان اردبیل، خنکی هوا تا سه‌شنبه هفته جاری تداوم خواهد داشت اما در روزهای پایانی هفته به ویژه جمعه (۱۳ مرداد) ساکنان اردبیل به علت نفوذ پرارتفاع جنب حاره‌ای در استان هوای بسیار گرم را تجربه خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا