خودروها و خانه های لوکس از مالیات معاف شدند

پایگاه خبری افق و اقتصاد – امیرآبادی فراهانی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از مصوبه این کمیسیون برای معافیت مالیاتی خودروهای لوکس تا سقف سه و نیم میلیارد تومان و خانه های لوکس تا سقف ۳۵ میلیارد تومان خبر داد.

احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: با مصوبه امروز کمیسیون، خودروهای لوکس تا سقف سه و نیم میلیارد تومان از پرداخت مالیات خودروهای لوکس معاف می‌شوند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: براساس مصوبه کمیسیون خودروهای لوکس که از قیمت آنها از سه و نیم میلیارد تومان بالاتر باشد یک درصد از قیمت خودرو باید به عنوان مالیات بر خودروی لوکس پرداخت شود.

وی ادامه داد: دولت در لایحه خود خودروهای لوکس را تا سقف قیمت ۳ میلیارد از پرداخت مالیات معاف کرده بود که این مقدار در کمیسیون تلفیق تا سه و نیم میلیارد تومان افزایش یافت؛ بنابراین خودروهای لوکس با قیمت سه و نیم میلیارد تومان هم از پرداخت مالیات معاف شدند.

معافیت مالیاتی خانه‌های لوکس تا سقف ۳۵ میلیارد تومان

امیرآبادی فراهانی افزود: همچنین طبق مصوبه کمیسیون خانه‌های لوکس تا سقف ۳۵ میلیارد تومان از پرداخت مالیات معاف شدند مضافاً اینکه ویلاهای در حال ساخت نیز مشمول پرداخت مالیات بر خانه‌های لوکس نخواهند شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس ادامه داد: طبق مصوبه کمیسیون بنا شد تا درآمد حاصل از مالیات بر خانه‌های لوکس در بخش کشاورزی به  توسعه و تجهیز آبخیزداری اختصاص داده شود.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: دولت نیز در لایحه خانه‌های لوکس تا سقف قیمت ۳۵ میلیارد تومان را از پرداخت مالیات بر خانه‌های لوکس معاف کرده بود.

موافقت کمیسیون تلفیق با افزایش یک درصد مالیات بر ارزش افزوده

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس افزود: همچنین اعضای کمیسیون در ادامه بررسی تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ با افزایش یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده موافقت کردند.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه بنا شد تا از محل افزایش یک درصد بر مالیات بر ارزش افزوده ۷۰ همت اعتبار مربوط به همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین شود.

وی افزود: طبق مصوبه کمیسیون درباره مالیات بر خانه‌های لوکس ویلاهای در حال ساخت نیز مشمول پرداخت مالیات بر خانه‌های لوکس می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا