طرح ترافیک

ساعات اجرای طرح ترافیک از امروز به روزهای قبل از کرونا باز می‌گردد

پایگاه خبری افق و اقتصاد- رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به این‌که ترافیک تهران ناراحت‌کننده است از تشکل کارگروه‌هایی با حضور اساتید دانشگاه‌ها برای پیدا کردن راه‌حل این مشکل خبر داد و گفت که ساعات اجرای طرح ترافیک از امروز به روزهای قبل از کرونا باز می‌گردد.

جعفر تشکری هاشمی در تذکر پیش از دستور خود با بیان این‌که بخش زیادی از فرزندان یادگاران دفاع مقدس در شهرداری تهران مشغول به کار هستند، گفت: براساس قانون مجلس شورای اسلامی این افراد باید تبدیل وضعیت شوند؛ اما می‌بینیم که هنوز این قانون اجرا نشده و فرزندان شهدا و ایثارگران بلاتکلیف هستند که از شهردار می‌خواهیم هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت آنها اقدام کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که مقام معظم رهبری نیز درباره وضع ترافیک تهران واکنش نشان داده و خواستار ارائه راهکار علمی و کارشناسی برای ترافیک تهران شدند، اظهار کرد: از شهردار می‌خواهیم برای توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت‌ها اقدامات عاجلی انجام دهد چرا که در چند سال اخیر اقداماتی در این خصوص انجام نشده و حمل و نقل عمومی بسیار آسیب‌پذیر شده است؛ به گونه‌ای که وضع اتوبوسرانی بسیار ناگوار است و بیش از ۹۰ درصد اتوبوس‌ها فرسوده‌اند و دیدید که روزشنبه چرخ‌های یک قطار مترو به طور کامل قفل شد و نیم ساعت طول کشید تا عملیات آزادسازی انجام شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: برای پیگیری رهنمودهای مقام معظم انقلاب کارگروه‌هایی در کمیسیون حمل و نقل شورا ایجاد کردیم و با حضور اساتید برای ترافیک تهران راه‌حل پیدا خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از روزدوشنبه ساعات اجرای طرح ترافیک به روزهای قبل از کرونا باز می‌گردد،  افزود: پس شاهد افزایش تعداد سفرها با حمل و نقل عمومی خواهیم بود و لازم است این ناوگان نوسازی و توسعه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *