اقتصاد کره به دست انداز رسید

پایگاه خبری افق و اقتصاد – داده‌های امروز چهارشنبه (۳۱ مه) نشان داد که تولید کارخانه و خرده فروشی کره جنوبی در ماه آوریل کاهش یافته است که نشان‌دهنده یک سه ماهه سخت دیگر پس از این است که اقتصاد در سه ماهه اول از رکود اقتصادی اجتناب کرد.

تولید کارخانه‌ها در آوریل ۱.۲ درصد نسبت به ماه مارس کاهش یافت که اندکی کمتر از کاهش ۱.۶ درصدی در نظرسنجی رویترز بود. بر اساس آمار این کشور، تولید در ماه مارس، ۵.۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت که سریع‌ترین رشد از ژوئن ۲۰۲۰ بود.

تولید در آوریل نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۹ درصد کاهش داشت و این در مقایسه با کاهش ۷.۶ درصدی در ماه مارس و افت سالانه ۷.۹ درصدی پیش‌بینی شده اقتصاددانان است. این بزرگ‌ترین ضرر سالانه در سه ماه گذشته بود.

شاخص تولید کل صنعت که شامل بخش‌های تولیدی و خدماتی می‌شود، در ماه آوریل ۱.۴ درصد کاهش یافت و اولین کاهش ماهانه از نوامبر و بزرگ‌ترین افت در ۱۴ ماه گذشته را رقم زد. خرده‌فروشی‌ها نیز در بخش مصرف، پس از افزایش ۰.۱ درصدی ماه قبل، ۲.۳ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشتند که اولین افت ماهانه از ژانویه و بزرگ‌ترین کاهش در پنج ماه گذشته را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، فعالیت ضعیف اقتصادی در آوریل به دنبال رشد اندک این کشور در سه ماهه اول سال جاری برای جلوگیری از سقوط چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا به رکود کافی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا