سه ایستگاه خط ۶ مترو تهران اول مهر‌ماه به‌ بهره‌برداری می‌رسد

مجری خط ۶ مترو تهران گفت: ایستگاه‌های شهرزیبا، شهران و کوهسار با یک ورودی در مهر ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

پایگاه خبری افق و اقتصاد – عباس فتحعلی‌پور مجری خط ۶ مترو تهران درباره زمان انجام تست گرم حدود ۶ کیلومتر بخش شمال غربی این خط اظهار کرد: ۲۷ شهریورماه تست گرم ضلع شمالی خط ۶ به طول ۵.۵ کیلومتر را انجام می‌دهیم و برای اول مهرماه طبق گفته شهردار و معاون حمل و نقل و ترافیک تهران ایستگاه‌ها را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

وی با بیان اینکه تا اول مهرماه ایستگاه‌های شهرزیبا، شهران و کوهسار به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: طول خط ۵/۵ کیلومتر است و این ۳ ایستگاه با یک ورودی به بهره‌برداری می‌رسد. ورودی‌های بعدی تا آخر سال با تامین مالی به بهره‌بردای می‌رسد.

فتحعلی‌پور با اشاره به اینکه طول خط ۶ حدود ۳۲ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه است، ادامه داد: این افتتاح خط ما را کامل کرده و آن را در شمال غرب گسترده می‌کند. با این افتتاح خط ۶ در محدوده کوهسار و کن گسترده خواهد شد. پله برقی ورودی این ایستگاه‌ها نصب شده و فقط پله برقی‌های سالن فروش بلیت به سکوی یک ایستگاه نصب نشده است.

مجری خط ۶ مترو تهران افزود: در ورودی هر ۳ ایستگاه آسانسور و رمپ ویژه معلولان نصب خواهد شد و این آسانسور‌ها بعد از انجام تست‌های لازم به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پایان گفت: عمق خط ما از سطح زمین ۲۸ متر است و هزینه بهره‌برداری از این ۵.۵ کیلومتر حدود ۵/۵۰۰ میلیارد تومان به نرخ روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا