ملت ایران پیروزمندانه از همه توطئه‌های دشمنان عبور کرده است

پایگاه خبری افق و اقتصاد _ رئیس‌جمهور در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن گفت: دشمن با جنگ‌های مختلف اعم از جنگ‌های نظامی، اقتصادی، رسانه‌ای و روانی و اخیرا نیز جنگ ترکیبی را برای متوقف کردن ملت بزرگ ایران به راه انداخت اما ملت بزرگ ایران پیروزمندانه از همه این عرصه‌ها عبور کرد و توانست دشمن را مأیوس کند .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری افق و اقتصاد _ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران ، پیش از ظهر امروز (۲۲ بهمن)‌ در جمع راهپیمایان ۴۵امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در میدان آزادی تهران حضور داشتند، گفت: سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مبارک باد. انقلاب اسلامی ایران؛ ثمره مجاهدت مجاهدان، ایثار ایثارگران، شهادت شهیدان و مقاومت ملت بزرگ ایران است.

وی افزود: ملت بزرگ ایران با توکل به خداوند متعال، اعتماد به نفس، انسجام ملی و پیروی از رهنمودهای رهبری انقلاب اسلامی، انقلاب شکوه‌مند اسلامی را ۴۵ سال پر ثمر، پربرکت، اثربخش و تحول آفرین تداوم داده است. البته دشمنان انقلاب اسلامی در این عرصه مشکلات بسیاری را ایجاد کرده‌اند اما ملت بیدار، زمان‌شناس، بصیر و آگاه ایران توانست مشکلات را پشت سر بگذارد.

رئیس‌جمهور با اشاره به مشکلات پیش روی انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر تاکید کرد: توطئه‌ها و فتنه‌ها، کودتا، تجزیه‌طلبی، جنگ تحمیلی، جریان منافقین، ترورها و ناامنی‌ها علت بزرگ ایران همه مشکلاتی که دشمنان می‌خواست پیش پای آن‌ها ایجاد کند را به خوبی شناختند و با مقاومت و ایستادگی نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند.

رئیس جمهور گفتمان انقلاب اسلامی را گفتمانی برتر، تحول‌آفرین، اثربخش و حاوی پیام رهایی، استقلال، مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان برای ملت‌ها توصیف و تصریح کرد: در ۴۵ سال گذشته پیام‌های انقلاب اسلامی و آنچه مردم عزیز ما خواستند، با تلاش و مقاومت تحقق یافت و عزت را به جای ذلت و استقلال را به جای وابستگی همه جانبه‌ای که کشور به بیگانگان داشت، نشاند.

دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز محور اصلی پیام ملت ایران استقلال بود و امروز ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور در جهان است، گفت: ایران اسلامی کشوری وابسته به شرق و غرب نیست، خود تشخیص می‌دهد، تصمیم می‌گیرد و اقدام و عمل می‌کند. پیام نه شرقی و نه غربی همواره مورد توجه ملت ایران بوده و هست و امروز در ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی ما اعلام می‌کنیم که ملت ایران بر این سیاست استوار بوده و از شرق و غرب و هیچ کشور قدرتمندی دستور نمی‌گیرد چرا که خود دارای قدرت، جایگاه و اقتدار است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: گذشت آن زمانی که روسای قدرت‌های بزرگ به تهران بیایند و بدون حضور مسئولین عالی برای ایران تصمیم بگیرند. امروز ایران از استقلال برخوردار است.

رئیسی با بیان اینکه امروز آزادی فکر و اندیشه، آزادی قلم و بیان و آزادی در حوزه‌های مختلف در ایران تضمین شده است، گفت: گذشت آن زمان که برای یک اعلامیه یا نوشته افراد را هفته‌ها شکنجه می‌کردند. امروز در فضای رسانه‌ای، مجازی و دیجیتال انتقادات و سخنان گفته و نوشته می‌شود؛ آزادی در ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی تضمین شده و برخلاف آنچه مدعیان آزادی بیان می‌کنند، آزادی حقیقی در این کشور و نظام جاری است.

رئیس جمهور افزود: امروز در ایران اسلامی احترام به رای و خواست جمهور مردم برخلاف مدعیان دمکراسی به شکل واقعی وجود دارد و همه نهادهای انقلاب و کشور با رای ملت تعیین و مستقر می‌شوند. یکی از افتخارات جمهوری اسلامی این است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون به ازای هر سال یک انتخابات برگزار کرده و برای تشکیل همه نهادها به رای مردم مراجعه کرده است.

رئیسی اظهار کرد: کسانی که مدعی دمکراسی هستند به رای و خواست مردم فلسطین و یمن و حتی نظر مردم خودشان احترام نمی‌گذارند، اما نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر جمهوریت شکل گرفته و ملاک در این نظام همانگونه که امام راحل ما فرمودند رای مردم است؛ میزان رای مردم است که بدون رای، تشخیص، حضور و مشارکت آنان امکان انجام هیچ کاری در کشور نیست.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه هر جا که حضور و پشتوانه مردمی داشتیم آنجا عرصه موفقیت ما بوده است، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس و در عرصه‌های مختلف دیگر سیاسی و اجتماعی و امروز در عرصه پیشرفت، موفقیت ما در گرو حضور و مشارکت مردم است.

رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در ۸ سال جنگ تحمیلی اجازه نداد یک وجب از خاک کشور جدا شود، خاطرنشان کرد: همه اطلاع دارند که چگونه در گذشته با یک تشر آمریکا ایران جزایر خود را واگذار کرد، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و تقویت اقتدار نظامی و دفاعی کشور دیگر هیچ‌کس تصور تجاوز به این آب و خاک را هم در سر نمی‌پروراند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز دیگر ادبیات دشمن در مواجهه با جمهوری اسلامی تغییر کرده و دیگر کسی از وجود گزینه نظامی روی میز سخن نمی‌گوید، گفت: دیگر کسی حتی به این حرف‌ها فکر هم نمی‌کند و این به برکت بنیه دفاعی، نیروهای مسلح توانمند و مردم متدین و حاضر در صحنه ایران اسلامی است.

رئیسی تاکید کرد: وقتی دشمن این حضور میلیونی را در بیش از هزار و ۴۰۰ شهر و ۳۵ هزار روستای کشور می‌بیند که مردم به میدان آمده و فریاد دفاع از انقلاب اسلامی سر می‌دهند، دیگر کسی جرات نمی‌کند به تجاوز به این آب و خاک حتی فکر کند.

رئیس جمهور در ادامه به پیشرفت‌های بسیار ملت ایران اشاره کرد که به برکت خداباوری و خودباوری به دست آمده و افزود: امروز ایران از پیشرفت‌های بزرگی در عرصه‌های هسته‌ای، نظامی، علمی و فناوری برخوردار است و در کنار پارک‌های متعدد علم و فناوری، قریب به ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال هستند. امروز ایران اسلامی رتبه پانزدهم علمی دنیا را در اختیار دارد و در منطقه حرف اول را در تولید علم می‌زند و در بسیاری عرصه‌ها به خودکفایی دست یافته است.

رئیسی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های پزشکی، تولید دارو، نانو و بیوتکنولوژی به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت جوانان برومند کشور، گفت: قبل از انقلاب برای تعمیر یک دستگاه باید معطل مستشاران خارجی می‌شدیم، اما امروز در حوزه‌های مختلف استقلال، اقتدار و افتخار کسب کردیم و توانمندی‌های به‌روز داریم. این ها به برکت اسلام، آموزه‌های دین و آموخته‌های امام(ره) و رهبری است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مردم ایران می‌خواهند مستقل، آزاد و مسلمان زندگی کنند، تصریح کرد: هر جا به گفتمان امام(ره) و رهبری عمل کردیم حوزه موفقیت ما بوده و هر جا که مسئول یا فردی بوده که به گفتمان امام و رهبری دل نداد یا آن را باور نداشت، آنجا عقب‌ماندگی داریم؛ اما تلاش دولت مردمی بر این است که کشور را بر همان ریل‌گذاری که امام(ره) و رهبری انجام دادند و سیاست‌های کلی نظام مبتنی بر آنها است، اداره کند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق انسان‌ها در جهان است به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه با حمایت کشورهای غربی مدعی حقوق بشر اشاره کرد و افزود: برای کسانی که بخواهند ماهیت واقعی رژیم جنایتکار صهیونیستی، آمریکا و برخی کشورهای غربی را بشناسند کافی است به غزه به عنوان تابلویی از جنایات علیه بشریت، جنایت جنگی و کودک‌کشی صهیونیست‌ها بنگرند. محاصره مردم مظلوم و عدم دسترسی آنها به نیازهای اولیه از جمله آب و دارو، اگر جنایت علیه بشریت نیست، پس چیست؟

رئیسی با بیان اینکه حامیان رژیم جنایتکار صهیونیستی اگر به خدا، وجدان بشری و یا قضاوت تاریخ معتقد باشند، چگونه نسبت به این حجم از جنایات پاسخگو خواهند بود؟ اظهار داشت: همه عالم بدانند رژیم صهیونیستی از بین رفتنی است و مرگ آن فرا رسیده و حامیان آن تنها به دنبال خرید زمان برای به تعویق انداختن مرگ این جنایتکاران هستند.

رئیس جمهور در ادامه به حقانیت موضع جمهوری اسلامی ایران در ۴۵ سال گذشته در حمایت از مسئله فلسطین اشاره کرد و گفت: در طی این سال‌ها با شیوه‌ها و حربه‌های مختلف از جمله جنگ نظامی، تهدید و تحریم بسیار تلاش کردند تا ما از آرمان فلسطین دست برداریم، اما امروز با گذشت ۴۵ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر همه دنیا ثابت شد که در مسئله فلسطین حق با جمهوری اسلامی ایران و امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده که فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و قدس شریف باید آزاد شود.

رئیسی در ادامه افزود: دشمنان همچنین تلاش بسیاری کردند تا ملت ایران، استقلال، عزت و اقتدار نداشته باشد، اما ملت ایران اراده کرد تا کشور خود را با استقلال و عزت و اقتدار اداره کند و امروز در ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی نیز همچنان در خیابان‌ها نام مبارک «الله» را که بر پرچم پرافتخار کشور نقش بسته فریاد می‌زند تا بگوید تنها قدرت واقعی خدای متعال است.

رئیس جمهور در ادامه با مردود دانستن دوگانه یا «پیشرفت»، یا «ایستادگی بر مبانی و اصول انقلاب»، افزود: امروز ملت عزیز ما اثبات کرده است که با ابتناء به مبانی حیات‌بخش انقلاب اسلامی و قانون اساسی و سیاست‌های نظام هم می‌توان کشور را پیش برد و پیشرفت داشت و هم بر مبانی و اصول انقلاب پافشاری کرد.

رئیسی در ادامه به بخشی از اقدامات انجام شده از سوی دولت مردمی برای رفع مشکلات کشور اشاره کرد و خطاب به ملت ایران گفت: بنده به عنوان نماینده خدمتگزار شما و همچنین همه دولتمردان خود را موظف می‌دانیم ضمن پاسداری از پیشرفت‌های عظیم شما ملت، گام‌هایی در جهت رفع مشکلات و جبران عقب‌ماندگی‌ها برداریم که اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی، شفاف‌سازی، چابک‌سازی دولت، اصلاح فرآیندهای اداری و حذف ساختارهای فسادزا تنها بخشی از اقدامات زیربنایی دولت برای اصلاح نظام اقتصادی کشور بوده است.

رئیس جمهور در ادامه مبارزه با فساد را پیمان نانوشته میان ملت با دولت عنوان کرد و افزود: مردم عزیز بدانید که ما بر سر پیمان خود با شما هستیم و اجازه نخواهیم داد کوچکترین فسادی در ساختار اداری و اجرایی کشور لانه کند.

رئیسی با بیان اینکه معتقدیم می‌توان با اقتصاد و توسعه درون‌زا و ابتناء به فرهنگ «ما می‌توانیم» کارها را پیش‌ برد، افزود: امام(ره)، رهبری، شهدا، سرداران بزرگ کشور و بسیجیان به ما آموخته‌اند که با اعتقاد به فرهنگ «ما می‌توانیم» می‌توان کشور را به پیشرفت رساند و حتماً گام‌های بلندی در این رابطه برداشته خواهد شد.

رئیس جمهور در ادامه احیای ۷ هزار واحد تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل و اشتغال به کار شمار زیادی از کارگران، متخصصان و مهندسان، کاهش چشمگیر و بی‌سابقه نرخ بیکاری، افزایش قابل توجه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، افزایش چشمگیر بیمه سلامت و رایگان در کشور، رشد ترانزیت، رشد تولید، ثبت آمار رشد اقتصادی ۴ درصدی در ۲ سال پیاپی و هدف‌گذاری برای دستیابی به رشد اقتصادی ۸ درصدی و کاهش تورم در تولید را تنها بخشی از اقدامات دولت در ۲.۵ سال گذشته در مسیر پیشرفت کشور عنوان کرد و افزود: معتقدیم آینده‌ای بسیار روشن در انتظار ملت ایران است.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز با کمک مردم بسیاری از اقدامات در حوزه زیرساختی آغاز شده و موفقیت‌های بزرگی نیز در این زمینه به دست آمده است که از جمله آنها می‌توان به «تولید ۸ هزار مگاواتی برق و هدف‌گذاری برای تبدیل کردن ایران به صادرکننده برق در منطقه در آینده‌ای نزدیک»، «رفع تنش آبی ۳ هزار و ۶۰۰ روستا در کشور»، «افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان به مرز ۱۰ هزار شرکت»، «کمک به افزایش نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید ناخالص ملی از ۳ درصد به ۱۰ درصد»، «ایجاد جاده‌های مواصلاتی غرب به شرق و شمال به جنوب» با هدف جبران عقب‌ماندگی‌ها در این بخش‌ها اشاره کرد.

رئیسی با اشاره به اینکه یقین داریم با مشارکت و کمک مردم بسیاری از مشکلات رفع و قطار پیشرفت کشور سرعت بیشتری خواهد گرفت، اظهار داشت: دشمن به دنبال ناامیدسازی مردم کشور ماست اما معتقدیم و باور داریم که با ظرفیت‌های موجود در کشور و تلاش مسئولان می‌توان استقلال اقتصادی را در کنار استقلال سیاسی نهادینه کرد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز دولت نگاهش به مردم است و خود را از مردم، بامردم و در میان مردم می‌داند، افزود: آنچه وظیفه همه ماست ایجاد امید در جامعه است و اساساً ترجمان ۲۲ بهمن امیدآفرینی در دل ملت ایران و بلکه همه ملت‌های جهان است.

رئیسی با اشاره به اینکه ایستادگی ملت ایران به پای آرمان فلسطین این مسئله را از اولویت اول جهان اسلام به اولویت اصلی جهان بشریت تبدیل کرده است، تأکید کرد: امروز همه دولت‌ها بدانند راه بازدارندگی جنایات رژیم صهیونیستی و از بین بردن این رژیم قطع همه روابط اقتصادی و مبادلات با این جنایتکاران است.

رئیس جمهور در ادامه اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان ملل را یکی از گام‌های مهم در جهت مقابله و برخورد با این رژیم جنایتکار عنوان کرد و افزود: رژیمی که بیش از ۴۰۰ بیانیه، قطعنامه و مصوبه سازمان‌های بین‌المللی را نقض کرده چگونه می‌تواند به تعهدات بین‌المللی پایبند باشد، لذا پیشنهاد ما اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان ملل متحد است.

رئیسی در پایان ضمن تقدیر و تشکر صمیمانه از حضور پرشور و حماسی ملت ایران  در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ابراز امیدواری کرد که در این روز دعای ملت بزرگ ایران برای حل مشکلات کشور و همچنین پیروزی ملت مظلوم فلسطین به اجابت برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا