انتخابات ریاست جمهوری ایران سرتیتر اصلی رسانه‌های عربی

پایگاه خبری افق و اقتصاد _ در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری که با حضور ۴ کاندیدا برگزار شده بود، مسعود پزشکیان ۱۰۴۱۵۹۹۱ رای، سعید جلیلی ۹۴۷۳۲۹۸ رای، محمدباقر قالیباف ۳۳۸۳۳۴۰ رای و مصطفی پورمحمدی ۲۰۶۳۹۷ رای کسب کردند و به این ترتیب آقایان پزشکیان و جلیلی به دور دوم انتخابات راه یافتند.

به گزارش پایگاه خبری افق و اقتصاد _ شبکه خبری المیادین با پوشش خبری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در ایران حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دقایق رأی‌گیری در مرحله‌ی دوم انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حسینیه امام خمینی(ره) و انداحتن رأی ایشان به صندوق را پوشش داد.

این شبکه خبری همچنین سخنان رهبری بعد از انداختن رایشان به صندوق را منعکس کرد و از قول ایشان نوشت: در مرحله دوم انتخابات مردم باید همتشان بیشتر باشد تا کار را تمام کنند و فردا رئیس‌جمهورمان را داشته باشیم.

این شبکه این دوره از انتخابات را برای ایرانی‌ها “سرنوشت ساز” خواند و از رفتن مردم به پای صندوق‌های رای در اولین ساعت رای گیری خبر داد.

شبکه الجزیره قطر هم خبر آغاز مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری را در ایران بازتاب داد.

شبکه خبری اسپوتنیک روسیه هم از قول وزارت کشور از آغاز فرایند مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در سراسر ایران گزارش داد.

شبکه خبری راشاد تودی نیز به پوشش دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخت و نوشت که مردم ایران در حالی صبح امروز در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق های رای می روند که نامزدها نتوانستند در دور اول به درصد آرای لازم دست یابند.

شبکه خبری سومریه عراق نیز با انتشار تصاویری از مردم در پای صندوق‌های رای به پوشش انتخابات ایران پرداخت.

روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم نیز امروز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در ایران را بازتاب داد.

شبکه خبری سومریه عراق نیز با انتشار تصاویری از مردم در پای صندوق‌های رای به پوشش انتخابات ایران پرداخت

شبکه خبری الاخباریه سوریه نیز به پوشش انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخت و اعلام کرد که ایرانیان مقیم سوریه جهت شرکت در دور دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران در مراکز مورد تایید سفارت ایران در چندین استان به پای صندوق‌های رای رفتند.

سایت فلسطین الیوم نیز به نوبه خود به پوشش اخبار دور دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در ایران پرداخت و نوشت که مردم رای سرنوشت ساز خود را به صندوق انداختند.

در گزارش این شبکه خبری آمده است که رای دهندگان ایرانی امروز جمعه راهی شعب اخذ رای شدند تا در دور دوم انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری به مسعود پزشکیان یا سعید جلیلی رای دهند.

روزنامه الوطن سوریه نیز همچون سایر رسانه‌های عربی به پوشش انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخت و اعلام کرد که ایرانیان مقیم سوریه جهت شرکت در دور دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران در مراکز مورد تایید سفارت ایران در چندین استان به پای صندوق‌های رای رفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا